Серце Альп - Федеральна земля Тіроль складається з 5 провінцій: Інсбрук, Ауссерферн (долини Лехталь і Таннхейм), Оберланд (Санкт-Антон, Зельден), Унтерланд (Циллерталь, Кіцбюель) і Східний Тіроль (Доломітові Альпи). Провінція знаходиться на заході Австрії і межує з Німеччиною та Італією. Тільки 13% території Тіролю заселені, решта - гірське царство.
Площа Тіролю становить 12647,71 км², населення: 739 002 чоловік (2016 р.), щільність населення 58 ос./км²
Столиця Тіролю - Інсбрук, столиця Зимових Олімпійських ігор 1964 і 1976 років.
В Тіролі більше 600 гірських вершин, висота яких перевищує 3000 м Завдяки надзвичайної популярності гірськолижного спорту Тіроль по праву вважається одним з найпопулярніших зимових курортів світу. Вибір спусків величезний, траси добре захищені від лавин.
Практично в кожній долині і у кожному селищі є витяги і лижні траси.
У 119 лижних районах Тіролю налічується 3500 км ретельно підготовлених трас та 1187 різних витягів, які протягом однієї години здатні підняти в гори майже 1,2 млн чоловік. 24 регіони Тіролю гарантують ретельно підготовлену бігову лижню загальною протяжністю 4 000 км П'ять високогірних льодовиків дозволяють кататися на лижах навіть влітку - траси прокладені в високогірних районах, що гарантує снігове покриття практично в будь-яку пору року. Три райони цілорічного катання - Штубай, Гінтертукс, Пітцаль.
25 курортів Тіролю пропонують 350 км лижних трас для «ковзанярського ходу». Освітлені лижні в семи регіонах Тіролю чекають тих, хто навіть вночі не може розлучитися з лижами.
Для сноубордистів створені в 32 лижних районах Тіролю фан - парки, де зі снігу споруджені перешкоди різного ступеня складності: трампліни і хафпайп (хафпайп - це U-образна чаша, яка дозволяє райдерам рухатися від однієї стіни до іншої, роблячи стрибки і виконуючи трюки при кожному переміщенні).
Культурну та історична спадщина Тіролю величезна. Серед кайзерів, які жили в Тіролі, було чимало меценатів, які надавали підтримку композиторам, архітекторам, художникам; всюди - сліди великих творінь.
У містах і горах Тіролю чимало середньовічних замків, фортець та палаців.
● Інсбрук - Хофбург. Колишня резиденція правителів землі. Перероблена в стилі бароко при Марії-Терезії. Стельові фрески Ф. А. Маульперча (1776).
Палац Амбрас. Побудований як резиденція Фердинанда II в 1564/1589 р.р. "Іспанська зала" найраніша споруда в стилі ренесансу в країнах німецької мови ренесансу. Збори творів мистецтва. Галерея Габсбургів.
● Ландек - Середньовічна фортеця. Каплиця: фрески першої половини XVI століття. Музей.
● Халь в Тіролі - Замок Хазегг. Розширено в 1480 р. Монетний двір з 1477 р.
● Швац - Замок Фройндсберг. Перебудований в резиденцію в 1472/1475 рр. Каплиця.
● Штанс - Замок Трацберг. Стиль ренесанс. Найстаріше зображення генеалогічного древа роду Габсбургів (1508), збройова палата.
● Куфштайн - Фортеця. Перебудована імператором Максиміліаном в 1504 р. (Вежа імператора).
● Лиенц - Замок Брук .: Фундаменти романської епохи (близько 1280 р.). Двох'ярусне каплиця з пізньоготичними фресками. Місцевий музей.
● Гайнфельс (на захід від Лієнцу): Руїни фортеці, кріпосна каплиця початку XIII століття, залишки фресок (1460 р.)